Zastrešte si bazén, budete sa tešiť z kúpania 6 mesiacov v roku!

Hustá zelená tráva, kvety, ktoré milujete, azúrovo modrý bazén zastrešený elegantnou modernou posuvnou konštrukciou. A kúpanie od apríla do konca októbra?! Áno, je to možné!

Bazénové zastrešenie zvyšujú užívateľský komfort tým, že umožňuje kúpanie vo vlastnom bazéne aj v jarných a jesenných mesiacoch. Naviac sa môžete kúpať i keď práve nesvieti slnko a nie je pekné počasie – i vtedy, keď by sa hodilo zopakovať slávnu vetu Rudolfa Hrušinského z filmu Rozmarné léto: „Tento spôsob leta sa mi zdá trošku nešťastným.“
čistá voda
Zásadnou výhodou zastrešenia je tiež to, že výrazne znižuje finančné a pracovné nároky na bazénovú vodu, pretože do nej nepadajú rôzne nečistoty. Presklené steny umožňujú rýchlejšie vyhriatie bazénu, fungujú ako tepelná izolácia, vďaka ktorej tepelné straty počas noci a chladnejších dní nie sú také výrazné. Zastrešený bazén má na jar a na jaseň priemerne o tri až päť stupňov Celzia teplejšiu vodu ako bazén nezastrešený. V lete sú teplotné rozdiely ešte oveľa výraznejšie.
mozaika v bazéně
Ďalšou výhodou je, že zastrešenie chráni malé deti a domáce zvieratá pred pádom do vody a zároveň steny zastrešenia poskytujú ochranu pred UV žiarením.

Posuvné zastrešenie je možné obstarať so stavbou nového bazénu, ale dá sa dokúpiť a namontovať aj na už vybudovaný bazén.
Obsluha zastrešenia je jednoduchá, posúvať dokážu aj deti. Zároveň je zastrešenie bezpečné – dá sa zamknúť a zabezpečiť tak proti náhodnému posunu alebo vniknutiu.
V ponuke je množstvo typov posuvného zastrešenia. Základnou otázkou je, či zvoliť nízke, nenápadné zastrešenie, alebo také, pod ktorým je možné aj chodiť. Mnohí si zámerne vyberajú zastrešenie dostatočne vysoké. Také, pod ktoré si dajú aj lehátko či kresielko, stolček, k tomu nejaké dobré pitie a urobia si pohodičku. Niektorí dokonca so zveličením tvrdia, že počas veľkej časti roku je bazén vďaka zastrešeniu najobľúbenejším a najútulnejším miestom ich domova. Pre nich samotných, ich deti či vnúčatá. 
Napriek tomu, že leto ešte nezačalo, dokonca nás zima stále straší, môžu niektorí ľudia, ktorí už majú bazénové zastrešenie s radosťou zvolať „Ideme do vody!“.

Zastrešte si bazén, budete sa tešiť z kúpania 6 mesiacov v roku!
Share
Article By :