Vzbudzujú peniaze lásku?


Bohatstvo je mocným zdrojom túžby. Takmer polovica žien uvádza, že peniaze  rozhodujú o tom, či sa im daný muž páči.  Finančná situácia muža sa tak stáva dôležitejším faktorom než jeho vzhľad. Veď mnohé dievčatká už od malička počúvajú: “Len si nájdi bohatého!“. Niektoré mamičky to hovoria zo žartu, no iné to myslia smrteľne vážne. Ale ani muži nie sú k peniazom partnerky ľahostajní. Krásna a bohatá! To je ideál, po ktorom túži mnoho mužov.

peníze

Muži, ktorí nemajú peknú vyšportovanú postavu a ani atraktívny vzhľad, majú veľké šance získať pozornosť žien, ak vlastnia tučné bankové konto. Ženy si vážia mužov, ktorí dokážu zabezpečiť materiálne potreby svojich partneriek a detí. Schopnosť zarobiť dostatok peňazí robí muža veľmi príťažlivým v očiach väčšiny žien. Túto schopnosť ženy  dokonca uprednostňujú pri výbere partnera pred vzhľadom muža alebo jeho zmyslom pre humor.

peněženka

Financie tvoria veľmi dôležitú časť vzťahov. Možno si ľudia naozaj myslia, že si za peniaze kúpia šťastie. Neodradia ich od tejto predstavy ani známe príbehy ľudí, ktorí rozprávkovo zbohatli, lebo vyhrali vysokú sumu v lotérii, a neboli šťastní. Peniaze im totiž úplne rozvrátili život a namiesto očakávaného šťastia prišlo sklamanie. Stratili priateľov, syn havaroval na luxusnom aute, dcéra sa už trikrát rozviedla a manželka berie antidepresíva… Podvedome všetci túžime po peniazoch. Peniaze nám dávajú vysokú dávku slobody. Môžeme si splniť svoje sny a u ostatných ľudí získavame rešpekt. Dokážu nám však peniaze zabezpečiť lásku?

Niektoré ženy však tvrdia opak a s týmto tvrdením rozhodne nesúhlasia. Jeden názor za všetkých: „Samozrejme, že by som vedľa seba nechcela mať nezamestnaného bezdomovca. Výška mužovho konta však pre mňa nie je rozhodujúca. Svojho muža si vážim predovšetkým preto, že je na neho stopercentné spoľahnutie a je vynikajúcim otcom!“

Article By :