Výnimočné recepty na zákusky

Tie najvýnimočnejšie a najchutnejšie recepty zakusky sa väčšinou dedia z generácie na generáciu. Tie najlepšie koláče, zákusky, torty vedia totižto väčšinou spraviť staré mamy, pre ktoré je pečenie väčšinou veľmi obľúbeným koníčkom. Väčšinou však pečú klasické výborné buchty, štrúdľu alebo šišky. Recepty na zákusky dnes ale nájdeme v rôznych cukrárskych knihách, na internete alebo v blogoch o zdravom pečení.

roláda

Pečenie sladkých dobrôt v súčasnosti

Z tradičného pečenia sa v dnešnej dobe stáva hotové umenie. Existujú totižto rôzne variácie a kombinácie surovín a ingrediencií, vďaka ktorým sa z obyčajného koláča alebo zákusku spraví hotové umelecké dielo. V súčasnosti sa tiež dostávajú recepty na zákusky, kde sa nepoužíva až také veľké množstvo múky, ale múka sa napríklad nahradí ovsenými vločkami, banánom či nejakým druhom zeleniny (mrkva alebo cvikla). Ovsené vločky sa dajú jednoducho zomlieť a tak sa z nich stane jemná múka, ktorá sa výborne hodí do skoro každého typu receptu na zákusky. Takýto zdravší dezert sa tiež vyznačuje výbornou chuťou a poteší nie jedny chuťové poháriky. Navyše sa do receptov na zákusky začali používať rôzne sladidlá napríklad med, stévia alebo javorový sirup, ktorý nahradili napríklad kryštálový cukor lebo práškový cukor. Na docielenie cukrového efektu, napríklad na bábovke, sa dá použiť jemne strúhaný kokos. Koláč alebo zákusok sa dá tiež osladiť použitím ovocia a to napríklad pomocou ďatlí, sušených hrozienok alebo iného druh sušeného ovocia. Do sladkých maškŕt sa dá tiež napríklad namiesto klasického mlieka použiť rastlinné mlieko (kokosové alebo mandľové mlieko), ktoré dodá zákusky ešte výnimočnejšiu chuť. V dnešnej dobe väčšina ľudí dbá na zdravý životný štýl a preto recepty na zákusky bývajú tiež mierne upravené, aby nemali vysokú kalorickú hodnotu a naopak, aby mali vysokú výživovú hodnotu. Pretože aj dezert, koláč, torta či zákusok môže byť s použitím tých správnych surovín vynikajúci ale tiež si ho môžeme vychutnať bez výčitiek.

chessecake

Sladkú maškrtu si väčšinou každý z nás dopraje vo výnimočný deň alebo len tak pri posedení pri káve. Podľa tradičnej čínskej medicíny sa chuť na sladké vyznačuje túžbou po materinskej láske a cite. Niet sa čomu čudovať, sladké v nás evokuje príjemný a euforický pocit. Recepty na zákusky si starostlivo uchovajte do knihy, aby tie najlepšie a najobľúbenejšie dezerty vedeli pripraviť aj ďalšie generácie pre svojich blízkych, rodinu, priateľov a známych. Množstvo receptov však nájdete napríklad aj na internetovej stránke www.korunnycukor.sk, kde sa môžete inšpirovať rôznymi druhmi sladkých maškŕt.

Article By :