Victoria Secret – zaručený úspech


Za vznikom tejto značky, predávajúcej ženské spodné prádlo stojí Roy Raymond.
Dôvod, prečo sa rozhodol založiť túto spoločnosť bol celkom prostý. Išiel do obchodu kúpiť svojej manželke bielizeň. Nie len že natrafil v obchode na neochotný personál, ktorý sledoval každý jeho krok, ale cítil sa tam aj trápne. Nevyznal sa vo veľkostiach a všetok ponúkaný tovar sa mu zdal zlý. Nik kto by mu bol ochotný pomôcť sa nenašiel. Ray dostal nápad – založiť obchod, ktorý by uľahčil nakupovanie ženskej bielizne mužom, aby sa viac nemuseli pri takýchto aktivitách cítiť trápne a…aj zvrátene.

podprsenka

Meno spoločnosti.
Výber názvu nie je náhodný. „Victoria“ má navodzovať úctu a vyššiu úroveň, úroveň, ktorá vládla vo viktoriánskej ére. „Secret“ –tajomstvo, zas navádza ľudí k jemnému pokušeniu odhaliť ho.

spodní prádlo

Úspech.
Takto v roku 1977 vznikla spoločnosť Victoria Secret, z úspor rodiny Raymondovcov a pôžičky od rodinných príslušníkov. Založenie firmy stálo 80.000 dolárov. Prvý obchod bol otvorený v Kalifornii. Personál ochotný a ústretový, pripravený kedykoľvek poradiť a pomôcť zákazníkom a bielizeň vystavená v rámoch na stenách. Už sa nemuseli ľudia hrabať v kopách spodného prádla, hľadať pekný kúsok a správnu veľkosť. Stačilo si len obzrieť vystavený tovar a vybrať veľkosť. Ochotný personál priniesol zo zadných miestností presne to čo si klient vybral, aj v správnej veľkosti.
V roku 1979 preto vyšiel prvý katalóg tejto spoločnosti. Obchody sa rozhýbali, spoločnosť sa rozrástla o ďalšie pobočky a do piatich rokov od vzniku boli zárobky Victoria Secret 6 miliónov dolárov ročne.

podprsenky
 
Nový začiatok.
Po pár rokoch sa ale zákazníci vytrácali, povráva sa, že produkty Victoria Secret boli vhodné skôr do nevestincov ako pre slušné ženy. Roy Raymond sa rozhodol spoločnosť predať.  Urobil tak skôr ako by sa jeho firma dostala do krachu. V tej dobe mal už 6 predajní a predával aj cez katalóg. Celú spoločnosť predal v Roku 1982 Lesliemu Wexnerovi za 4 milióny dolárov. V tej dobe a na tie pomery to bol pre Roya úžasný obchod. Investoval 80 tisíc a získal milióny. Ale to čo dokázal s Victoria Secret Leslie Wexner bolo viac ako len úžasné. Rozšíril spoločnosť do celého sveta a každý rok organizuje veľkolepú módnu prehliadku, ktorú sledujú milióny ľudí. 

Article By :