Slovenské kúpele patria medzi svetový unikát

Využívať prírodné liečivé zdroje na regeneráciu a liečbu rôznych ochorení patrí medzi európske tradície. V Európe nájdeme veľký počet liečebných kúpeľov, ktoré sú zamerané na liečbu rozličných ochorení. Naše slovenské kúpele sú charakteristické svojou kvalitou, množstvom liečivých prameňov a ich pestrosťou.

bazén

História kúpeľov na Slovensku

Slovenské kúpele nie sú len súčasťou zdravotnej starostlivosti, ale predovšetkým veľkou príležitosťou na rozvoj turizmu. Každoročne kúpele na Slovensku navštívia státisíce návštevníkov, a to nielen domáci, ale predovšetkým zahraniční. Je to spôsobené najmä tým, že na Slovensku nájdeme všetky typy prírodných liečivých vôd. Aj keď sa kúpeľníctvo teší veľkej obľube, kedy bolo po prvý krát objavené sa dnes už sotva dozvieme. Za prvé obdobie sa považuje zrod spoločného kúpania. O liečivých účinkoch niektorých prameňoch vedeli už starovekí Gréci. Neskôr sa kúpele stali populárnymi napríklad aj v Japonsku. V Európe začali prvé kúpele vznikať už v období renesancie. V tomto období sa začali objavovať na území Rakúska, Nemecka, Francúzska či Belgicka. Po určitom čase sa aj malá vnútrozemská krajina, akou je Slovenská republika preslávila po svete svojimi kúpeľmi. Medzi jedno z najstarších kúpeľných miest sa zaraďujú kúpele Piešťany. V súčasnosti sa na území Slovenska nachádza až 21 kúpeľných miest.

wellness

V čom sú Slovenské kúpele výnimočné?

Kúpele sa zhromažďujú tam, kde je dostatok termálnych a minerálnych vôd. Na Slovensku nájdeme viac než 20 kúpeľov, pričom sú zamerané na liečbu rozličných ochorení. Najčastejšie si do slovenských kúpeľov chodia liečiť ochorenia pacienti trpiaci dýchacími ochoreniami, ochoreniami obehovej sústavy, pacienti s tráviacimi ťažkosťami či takí, ktorí majú kožné problémy. V slovenských kúpeľoch sa dá liečiť prakticky čokoľvek. Slovenské kúpele sú tiež charakteristické svojou kvalitou. Výhodou je aj to, že liečebné procedúry sú súčasťou zdravotného systému. Ak niekto trpí určitým ochorením, minimálne jeden krát za dva roky má nárok navštíviť kúpele na Slovensku a absolvovať určité liečebné procedúry. Máte aj vy v pláne navštíviť niektorý zo slovenských kúpeľov? Mať všetky potrebné informácie po ruke je často krát k nezaplateniu. Ak aj vy patríte medzi tých, ktorí sú radi informovaní, navštívte stránku www.nasavoda.sk.

Article By :