Najvyhľadávanejšie témy na weboch


Doba, technológia a dokonca i mládež sa mení. Tento článok bude o spojení týchto troch vecí a chcem sa teda venovať otázke: Aké témy na webe najčastejšie vyhľadáva mládež?
Skutočnosť, ktorú som sa dozvedel si nevymýšľam ani neodhadujem. Asi pred mesiacom som sa o nej dočítal a je založená na výskume, ktorý sa zameral na mladých ľudí, teda v hranici asi tak od 15- 25 rokov.
internetová síť
Ale poďme sa pozrieť i trocha späť, aby sme následne vedeli objektívnejšie zhodnotiť, akým smerom sa weby a mládež uberá.
Internet je dostupný a relatívne ľahko ovládateľný od revolučného Windowsu 98 SE. Písmenká SE značia second edition, čiže druhá edícia a práve to je v tomto prípade Windowsu 98 podstatné, pretože až táto druhá edícia umožnila pripojiť sa na internet cez operačný systém, pričom samotné pripojenie a inštalácia neboli a také náročné ako dovtedy. No ak si to porovnáme s Windowsom 8 a 10, jednalo sa o nezrozumiteľný chaos, ale na tú dobu najpraktickejšie riešenie.
barevné oči
Za zmienku využívania webových stránok priemernými mladými ľuďmi , ktorí neboli „počítačoví šprti“ stoja asi až roky 2000 a vyššie. Internet je čoraz rýchlejší a populárnejší, teda logicky vzniká i viac zaujímavých webových stránok.
V tomto období má už každá populárna hudobná kapela svoj web, dočítame sa o každom filme i videohre, máme Wikipédiu, kde sa dozvieme úlohy, ktoré spracujeme do školy a takisto navštevujeme slovenský Pokec a samozrejme Youtube. Toľko veľa populárnych stránok za jednu dekádu. A to nepočítam nejakých milión ďalších. Bolo to pre nás niečo super, mohli sme si pozrieť hudobné videoklipy, zahrať multiplayer a online hry, dôsledne sa pripraviť do školy a dohodnúť rande či žúrku cez Pokec. Z tohto sme boli hotoví, predtým sme mali akurát video a VHSky, či rádio.
dívka s tabletem
A dnes? Zaujímavých stránok je ešte 2x viac a takisto zaujímavých tém na webe. Toľko informácií a zábavy!
A viete, aké boli výsledky spomínaného výskumu? Mládež najčastejšie navštevuje weby, na ktorých sa dozvie informácie o drogách. Hľadá ich pozitíva a účinky, poprípade spôsob prípravy. 

Posted in Web
Article By :