Jeden deň s predavačkou matracov


„Moja kariéra v Segum,  predajni matracov, sa začala náhodne. Potrebovala som brigádu na leto, no nakoniec ma chytila natoľko, že som pri práci predavačky matracov ostala dodnes.“Hovorí  Lenka, ktorá pracuje ako vedúca predajne v Bratislave. Ako vyzerá deň človeka, ktorý sa stará o pokojný spánok ostatných ľudí? To nám už prezradí Lenka.

Žena v zelených šatách spí na gauči v miestnosti so sklenenými stenami
 
Stresujúca no uspokojivá robota
 
„Viem, že sa to nemusí tak javiť, no predávať matrace dá skutočne zabrať. Ľudia majú plno otázok, mnohokrát chcú vedieť odpovede, ktoré im skutočne nemôžem dať. Napríklad to, či sa im bude na danom type matraca skutočne dobre spať.“Vysvetľuje Lenka, prečo je práca predavačky matracov skutočne náročná. Lenka sa k tejto prác dostala náhodne, no nakoniec ju chytila sa srdce a ostala pri nej do dnes. Podľa jej slov, ju presvedčil pocit, že môže ľuďom pomôcť s ich dobrým spánkom. „Od detstva som mala problémy s chrbticou. Chodila sok k lekárom a fyzioterapeutom, no nikto mi nedokázal poradiť ohľadom toho, na čom by som mala spať. Každý mi povedal, že si mám proste kúpiť dobrý matrac. Nikto však už nevedel presne ten dobrý matrac popísať.“ Lenka sa preto rozhodla, že to zistí sama a dnes svoje skúsenosti predáva ďalej, svojim zákazníkom.

Ryšavá mačka spí v huňatej deke
 
Od rána do večera
 
Práca v predajni matracov trvá od pondelka do soboty, vo výnimočných prípadoch aj v nedeľu. „Dnešný trend je taký, že musíte mať otvorené stále a hlavne vtedy, keď majú ľudia voľno. Preto sú predajne matracov často otvorené aj cez víkend.“ Hovorí Lenka, ktorá si svoju prácu zamilovala natoľko, že dobrovoľne berie smeny navyše a neraz pracuje celý týždeň. Ako taký deň v predajni vyzerá? „Úplne klasicky, myslím si, že v ako akejkoľvek inej predajni. Ráno prídem , všetko pekne pripravím a čakám na zákazníkov. Rozdiel vnímam hlavne v tom, že sa musíte jednotlivým ľuďom venovať omnoho viac a dlhšie.“ Podľa Lenky je veľmi dôležité, aby si mohol človek matrac vyskúšať a dostal dostatok času na rozmyslenie. Taktiež neraz supluje funkciu lekárov alebo psychológov, pretože chce zákazníkom skutočne poradiť, ktorý matrac im pomôže.  Vidíte? Aj obyčajná práca predavačky môže byť v skutočnosti veľmi záslužným poslaním. Minimálne pre Lenku, ním určte je.

Posted in Nezaradené
Article By :