Ideálne montérky do každého počasia

Ak pracujete na pracovnom mieste, kde je vašou povinnou výbavou aj pracovné oblečenie, určite viete, že výber toho najkvalitnejšie je často tvrdým orieškom. Montérky sú neoddeliteľnou súčasťou mnohých povolaní a práve na tie si dnes posvietime bližšie. Ide o nohavice, ktoré siahajú buď do pása, alebo sú vyrobené ako nohavice na traky. Využívajú sa v mnohých povolaniach a rozhodne majú svoje opodstatnenie. Môžu byť vyrobené v rôznych variáciách čo sa týka materiálu, farby, zošitia i samotného prevedenia. Výber teda zostáva už len na vás. Avšak aby ste sa mohli správne rozhodnúť, mali by ste vedieť, čo všetko trh s pracovnými odevmi ponúka.

montérky
 

Čím sa montérky odlišujú od iných pracovných nohavíc?

 
Ako iste viete, montérky sú špeciálne nohavice priamo určené na prácu. Sú prispôsobené práci, ktorej sa venujete. Pracovné nohavice by ste si teda mali vyberať podľa charakteru práce, ktorú vykonávate. Ak pracujete celý deň vonku v zime, vaše montérky by mali byť zateplené a ideálne aj nepremokavé. Sú na traky, a tak vám nebudú počas dňa padať. Dĺžku trakov je možné si prispôsobovať. Okrem iného správne montérky obsahujú mnoho vreciek, do ktorých je možné si odkladať náradie, drobné predmety či iné veci potrebné počas práce. Kvalitnejšie montérky spoznáte na prvý pohľad. Okrem klasických vreciek majú aj špeciálne vrecko na zips, do ktorého si uložte veci, ktoré za žiadnych okolností nechcete vytratiť. Na niektorých montérkach býva takéto vrecko našité zvnútra, a teda je neviditeľné pre ostatných.
 
pracovní oděv

Vyberte si montérky podľa ročného obdobia

 
Ako sme už vyššie načrtli, pracovné nohavice je potrebné vyberať podľa charakteru prácu. Ak pracujete vo vnútornom uzatvorenom priestore, pravdepodobne nie je nutné meniť ich podľa ročného obdobia. Pokiaľ však pracujete vonku, montérky by mali byť prispôsobené počasiu. V letných mesiacoch sa odporúča zvoliť tenší a vzdušnejší materiál, aby sa pracovník počas výkonu svojej práce príliš nepotil. Požiadavka vreciek rôznych veľkostí však zostáva. V zimných mesiacoch by mali byť montérky zvnútra zateplené. Pokiaľ pracujete na stavbe, pri ceste a podobne, mali by mať navyše na sebe nejaký reflexný prvok, aby ste boli pre ostatných dostatočne viditeľný.
 
Skvelý sortiment pracovných odevov nájdete na našej stránke https://www.dualbp.eu/. Vyberte si ideálne montérky ako ušité pre vás!

Article By :