Ako sa chrániť proti vírusom

Vírusy, vieme o nich všetko ? Máme málo poznatkov e vieme že vadia počítačom. Môžu ohroziť choď počítača , a napadnú aj vaše osobné údaje .

 
Čo to Vírus je ?
Laicky povedané je to program ktorý napadá naše súboru v počítači .Dokáže sa šíriť bez toho aby sme o tom  vedeli . Rozmnožujú sa tak že vkladajú kópie do našich súborov či dokumentov a neskôr napádajú všetky súbory ktoré počítač obsahuje. Základné vírusy poznáme pod menom červ , trójsky kôň , Malware či Spyware , a každý z nich sa špecifikuje inak.
ohrožení počítače


 
Čo spôsobuje vírus ?
Na začiatku celého procesu si to ani nevšimneme. No neskôr to môže ochromiť celý choď počítača. Najprv to spôsobí že nepustíte programy a neskôr sa nedostanete do operačného systému. Ak máte uložené v počítači osobne údaje napríklad čísla z občianskeho preukazu či bankové údaje  , vírus tieto údaje posiela priamo tvorcovi alebo odosielateľovi.

 
Vírus sa môže šíriť
Je ľahko šíriteľný. Stačí aj súbory prenášame na pevné disky. Ak vírus napadol súbor ktorý chceme zachrániť , je neskoro. Prenášame vírus spolu so súbormi . https://ekoing.sk/pocitacove-virusy vírus. Vírus sa dá preniesť aj pomocou videá , obrázkov , hudby či hier , alebo priamo. Internetu pri pozeraní stránok , či pri sťahovaní súboru.

 ochrana PC
Ako sa brániť vírusom ?
Existuje množstvo programov na vyhľadanie a zničenie vírusu. No nie vždy všetky sú funkčné a urobia sto percentnú prácu. Je dobré ak si pred tým ako budete sťahovať antivírusový program pozreli recenziu ostatných používateľov a hlavne všetky základné údaje o antivíruse . Taktiež aj operačný systém Windows obsahuje zabezpečenie ktoré by malo nájsť a odstrániť vírus. Ale nie vždy dokáže Windows vírus nájsť , skôr ide o ako takú ochranu aby sa vedelo že tam nejaká je. 

Article By :