5 jednoduchých trikov na domáce zábaly na ruky


Hovorí sa, že zrkadlom každej ženy by mali byť krásne a jemné ruky. Poznáte ten pocit, kedy ste vyskúšali niekoľko krémov, ktoré Vášmu problému so suchými a zničenými rukami nijak extra nepomohli alebo pomohli len na krátku dobu? Na to, aby bolo Vaším rukám dodávané dostatočné množstvo látok a živín nie sú nutné žiadne drahé krémy. Stačia k tomu zábaly, ktoré si každá žena dokáže vyrobiť za krátky čas a v pohodlí svojho domova.

masáž

1.       Cukor, med a olivový olej– vďaka cukru pôsobí maska ako peeling na odstránenie odumretých buniek. Med a olivový olej zjemňuje Vašu pokožku. Zmiešajte 1 lyžičku cukru, 1 lyžičku olivového oleja a 1 lyžičku medu. Kašičku zmiešajte a potrite si ňou ruky. Následne ruky zabaľte do igelitových vrecúšok. Nechajte pôsobiť 10 minút a následne si ruky opláchnite vlažnou vodou.
 
2.       Zemiaky, mlieko a olivový olej– pokiaľ máte problémy s podráždenou pokožkou veľmi dobrým riešením je práve tento domáci zábal. K príprave potrebujete 2 zemiaky, ktoré rozvaríte a následne popučíte. Pridajte mlieko a 1 lyžičku olivového oleja. Hmotu premiešajte, naneste na ruky a nechajte niekoľko minút pôsobiť.

krém
 
3.       Avokádo, žĺtko, citrónová šťava– k rozpučenému avokádu pridajte 1 žĺtko a niekoľko kvapiek šťavy z citrónu. Ingrediencie spolu vymiešajte a naneste na ruky, ktoré zabalíte na 10 minút do igelitových vrecúšok. Po uplynutí času si ruky opláchnite vlažnou vodou.
 
4.       Želatína– k príprave potrebujete len želatínu, do ktorej nalejete hrnček horúcej vody. Počkajte kým hmota vychladne a naneste si ju na ruky. Ruky zabaľte do vrecúška a uteráku a ponechajte ich tak po dobu 15 minút. Vďaka zmesi sa zbavíte popraskanej kože a Vašu pokožku zábal dostatočne hydratuje.

květina
 
5.       Jablko, olivový olej a jogurt– pokiaľ snívate o zábale, ktorý Vaše ruky dostatočne omladí je táto maska práve pre Vás. Potrebujete na to len 1 jablko, ktoré si postrúhate, pridáte 3 lyžičky jogurtu a 2 lyžičky olivového oleja. Zmes premiešajte a natrite na ruky. Ruky zabaľte do vrecúška a nechajte 15 minút pôsobiť. Ruky si opláchnite teplejšou vodou.

Article By :